ویژگی های جدید هوش مصنوعی اپل به گزارش از مارک گورمن

به وبلاگ روبو خوش آمدید، در این مقاله می خواهیم درباره هوش مصنوعی اپل (Apple Intelligence) صحبت کنیم پس در ادامه مطلب همراهمان باشید.

اگر شما هم به اخبار صفر تا صد هوش مصنوعی علاقه دارید، وبلاگ روبو را دنبال کنید.

اپل

ویژگی های جدید هوش مصنوعی (Apple Intelligence) به طور پیش فرض انتخاب می شوند

کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل روز دوشنبه آغاز می شود و طبق معمول، انتظار می رود این شرکت بیشتر ویژگی های جدید بزرگ را در به روزرسانی های امسال iOS، iPadOS، macOS و سایر سیستم عامل های اپل شرح دهد.

توافق عمومی این است که اپل قصد دارد برای اولین بار از به روز رسانی های امسال برای ادغام هوش مصنوعی مولد در محصولات خود استفاده کند. مارک گورمن از بلومبرگ جزئیات اجرایی کمی دارد که نشان می دهد رویکرد اپل تا حدودی با مایکروسافت یا گوگل متفاوت خواهد بود.

اپل قرار است در کنفرانس WWDC 2024 که در 10 ام ژوئن، یعنی در دوشنبه این هفته برگذار می شود، مجموعه قابلیت های هوش مصنوعی خود برای iOS 18 و سایر سیستم عامل ها را معرفی کند. حالا مارک گرمن از بلومبرگ ادعا کرده که این قابلیت ها احتمالا به عنوان مجموعه ای با نام هوش مصنوعی اپل (Apple Intelligence) معرفی خواهند شد.

ویژگی های هوش مصنوعی اپل شامل یک چت بات مبتنی بر OpenAI می شود، که به جای تکنولوژی whiz-bang (نکنولوژی که از نظر سرعت، عالی بودن یا اثر شگفت انگیز قابل توجه است) مانند: تولید تصویر و ویدیو، روی ویژگی هایی با جذابیت گسترده تمرکز خواهد کرد که این موارد شامل خلاصه صفحات وب، جلسات، و اعلان های از دست رفته است.

در حقیقت می توان گفت نسخه ای اصلاح شده از سیری (Siri) است که می تواند برنامه ها را به روشی دقیق تر کنترل کند، مانند:
رونویسی یادداشت های صوتی، ویژگی های بهبود تصویر در برنامه Photos، پاسخ های پیشنهادی به پیام های متنی، مرتب سازی خودکار ایمیل ها و توانایی ایجاد کاراکتر های ایموجی سفارشی.

Apple Intelligence

طبق گزارش‌ها، اپل امیدوار است با اجرای دقیق تر و متمرکز بر حریم خصوصی، فشار هوش مصنوعی خود را متمایز کند. ویژگی های جدید از موتور عصبی موجود در دستگاه های جدید تر برای پردازش روی دستگاه در صورت امکان استفاده می‌کنند.

مارک گورمن می گوید که تنها تراشه های A17 Pro و سری M اپل قادر به پشتیبانی از تمام ویژگی های پردازش محلی خواهند بود، اگرچه همه تراشه های اخیر اپل دارای موتور عصبی هستند.

ویژگی های جدید هوش مصنوعی اپل نیز به طور پیش فرض انتخاب می شوند، درحالی که مایکروسافت و گوگل عموما ویژگی هایی مانند Chatbot Copilot یا AI Overviews را به طور پیش فرض فعال کرده اند، چه کاربران آن ها را درخواست کنند یا نه. 

سخن نهایی

با نگاهی فراتر از هوش مصنوعی، می توانیم انتظار داشته باشیم که یک کیف معمولی از ویژگی های کوچک تا متوسط ​​در همه به روزرسانی های نرم افزار اپل وجود داشته باشد.

طبق گزارش ها، این ها شامل برنامه های مرکز کنترل و تنظیمات، پاسخ های ایموجی و پشتیبانی از پیام رسانی RCS در برنامه پیام ها، یک برنامه مدیریت رمز عبور مستقل، ماشین حساب برای iPad و تعداد انگشت شماری چیز های دیگر است.

گورمن انتظار ندارد که اپل هیچ سخت افزاری را در این رویداد معرفی کند، اگرچه تعدادی از مک ها برای به روزرسانی با قدرت M3 یا M4 به پایان رسیده اند.

برای استفاده از امکانات هوش مصنوعی ChatGPT-4o میتوانید از روبو، هوش مصنوعی فارسی، به راحتی استفاده کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *