Nvidia Canvasابزار هوش مصنوعی برای خلق تصاویر خلاقانه

یه وبلاگ روبو خوش آمدید، در این مقاله میخواهیم درباره ی ابزار هوش مصنوعی Nvidia Canvas که توسط شرکت Nvidia توسعه داده شده صحبت کنیم.

اطلاعات بیشتر درباره شرکت Nvidia را میتوانید در پست وبلاگ قبلی مشاهده کنید.

اگر به هوش مصنوعی علاقه دارید، صفر تا صد اخبار تازه هوش مصنوعی را میتوانید در وبلاگ روبو بخوانید.

ابزار هوش مصنوعی

امروزه هوش مصنوعی تقریبا در تمامی عرصه ها و زمینه ها فعالیت دارد.پس از ظهور هوش مصنوعی، ابزار هایی همچون Dall-E، Midjourny و … پدید آمدند تا به عرصه هنر و خلاقیت کمک کنند. همچنین ابزار های دیگری همچون Photoshop ، Pixart و … به هوش مصنوعی مجهز شدند.
در این پست به بررسی Nvidia Canvas به عنوان یک ابزار در حوزه هنر و خلاقیت میپردازیم، پس در ادامه مطلب همراهمان باشید.

Nvidia Canvas

همانطور که هنر تکامل می یابد و توانایی های هنرمندان رشد می کند، ابزار خلاقانه آنها نیز باید رشد کند.

Nvidia Canvas ابزار هوش مصنوعی است که توسط شرکت Nvidia توسعه یافته؛ در حقیقت جزوی از مجموعه برنامه ها و ابزار های خلاقه ی Nvidia Studio میباشد که ابزار GauGAN را مخصوص کسانی که پردازنده گرافیکی Nvidia RTX دارند ساخته است.

این ابزار با استفاده از تکنیک‌ های پیشرفته شبکه‌های مولد مقابله‌ای (GauGAN)، به هنرمندان اجازه می‌دهد تا با لمسی ساده، آثار خلاقانه و تصاویر جدید را ایجاد کنند.

Nvidia Canvas به طور خاص در زمینه نقاشی و طراحی دیجیتال کاربرد دارد. در واقع Nvidia Canvas با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی، به هنرمندان و طراحان امکانات قدرتمندی در حوزه هنر و خلاقیت می‌دهد.

هنرمندان برای تبدیل سریع قلم مو های ساده به تصاویر منظره واقعی از این هوش مصنوعی استفاده میکنند، چرا که اول از همه باعث راحت تر و سریع تر شدن روند کار میشود، و همچنین باعث شده تا هنرمندان زمان بیشتری را برای تجسم ایده ها داشته باشند.

در بروزرسانی های اخیر Nvidia Canvas، با استفاده از GauGAN2 AI و هسته های تانسور و پردازنده گرافیکی Nvidia RTX، پس زمینه هایی با کیفیت و وضوح 4 برابر بالا تر تولید میکند و 5 ماده جدید برای نقاشی اضافه میکند.

بروزرسانی‌ های NVIDIA Canvas، راه‌ اندازی Omniverse برای اشخاص و محصولات تازه معرفی‌ شده NVIDIA Studio، تمام خوبی‌ های استودیو در CES را برجسته می‌کنند.

خلق تصویر یک منظره زیبا با استفاده از ابزار هوش مصنوعی Nvidia Canvas

Nvidia Canvas تصاویر واقعی‌ تر با وضوح بیشتر و مصنوعات کمتر را امکان‌ پذیر می‌سازد و فوتورئالیسم قابل‌ توجهی را با وضوح حداکثر 1K پیکسل برای افزایش کیفیت بصری اضافه می‌کند.

هنرمندان در Canvas با ترسیم اشکال و خطوط ساده شروع می‌کنند، سپس مدل هوش مصنوعی بلافاصله صفحه را با مواد واقعی مانند آب، چمن، برف، کوه‌ها و موارد دیگر پر می‌کند تا نتایجی را به نمایش بگذارد.

در بروزرسانی های اخیر، این برنامه پنج ماده جدید اضافه کرده که باعث غنر تر شدن و واقعی تر به نظر رسیدن تصاویر هایش میشود. مواد جدید از جمله گل، خاک و بوته، واقع‌گرایی و تنوع بیشتری را به پس‌زمینه‌ها می‌افزایند.

این مواد جدید را می توان با 9 سبک از پیش تعیین شده که ظاهر و احساس نقاشی را تغییر می دهد، سفارشی کرد. هنرمندان این گزینه را دارند که تصاویر خود را برای ایجاد یک پس‌ زمینه منحصر به فرد آپلود کنند.

استایل ها و متریال های مختلف Nvidia Canvas

قابلیت های Nvidia Canvas

1 . تعامل ناپیوسته با ابزار 

این ابزار بصورت تعاملی کار می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا با حرکات لمسی و قلم‌ های دیجیتال، تصاویر را ویرایش و اصلاح کنند و با حرکات ناپیوسته، جزئیات را اضافه یا حذف کنند و نتایج را بر اساس ترجیحات خود بهبود ببخشند.

2 . ساخت تصاویر دلخواه

کاربران می‌ توانند ایده‌های خلاقانه خود را به تصاویر و آثار هنری واقعی تبدیل کنند. کاربر می تواند با قرار دادن خطوط اولیه یا نقاشی پایه، نتایجی واقع‌ گرایانه و شگفت‌ انگیز تولید کند.

3 . استفاده از هوش مصنوعی

با توجه به قابلیت های هوش مصنوعی این ابزار قادر به ارائه پیشنهاد های خلاقانه برای تکمیل تصاویر است. درواقع این ابزار الگو ها و سبک های هنری متفاوت را تحلیل می کند و به کاربران ایده های جدید ارائه می دهد.

ابزار هوش مصنوعی nvidia canvas

کاربرد های Nvidia Canvas

از این ابزار میتوان استفاده های متفاوت و خلاقانه کرد که برخی از این کاربرد ها عبارتند از :

1 . دیجیتال آرت

2 . نقاشی و سرگرمی

3 . طراحی لوگو و برندینگ

4 . طراحی کاراکتر و انیمیشن

5 . خلق منظره های واقعی

اگر شما هم به این دسته ابزار های هوش مصنوعی در زمینه هنر و خلاقیت علاقه دارید با روبو میتوانید تصاویر دلخواه خود را با توصیف متنی در سبک های متفاوت بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *