Sense Nova، هوش مصنوعی چینی بهتر از چتبات GPT 4 Turbo

به وبلاگ روبو خوش آمدید، در این وبلاگ می خواهیم درباره هوش مصنوعی جدید چینی به نام Sense Nova که به گفته برخی از GPT 4 Turbo نیز پیشی گرفته است صحبت کنیم؛ پس در ادامه مطلب همراهمان باشید.

اگر به اخبار صفر تا صد هوش مصنوعی علاقه دارید وبلاگ روبو را دنبال کنید.

شرکت نرم افزار هوش مصنوعی SenseTime

هوش مصنوعی Sense Nova

حدود 5 روز پیش، در تاریخ 24 آوریل، شرکت چینی نرم افزار هوش مصنوعی SenseTime جدید ترین و آخرین مدل هوش مصنوعی خود را با نام Sense Nova 5.0 معرفی کرد. از زمان شروع آن در آوریل 2023، آموزش های زیادی را پشت سر گذاشته است که پیشرفت قابل توجهی را در هوش مصنوعی نشان می دهد.

این شرکت گفت که پیشرفت های عمده در Sense Nova 5.0 بر دانش، ریاضیات، استدلال و قابلیت های کدنویسی تمرکز دارد و رئیس آن ادعا می کند که از نظر استدلال منطقی، استفاده از زبان چینی و تشخیص تصویر بهتر از هوش مصنوعی GPT 4 Turbo و سایر رقبا است.

این هوش مصنوعی شگفت انگیز از یک معماری تخصصی و ترکیبی استفاده می کند و همچنین از مجموعه های داده با دقت تنظیم شده برای افزایش توانایی های درک و استدلال خود استفاده می کند.
Sense Nova 5.0 بیش از 10 ترابایت آموزش توکن را گذرانده است که حجم زیادی از داده های مصنوعی را پوشش می دهد. ترکیبی از متخصصان را به کار می گیرد که پوشش پنجره زمینه موثر تقریبا 200000 در طول استنتاج را امکان پذیر می کند. پیشرفت های عمده در این هوش مصنوعی بر دانش، ریاضیات، استدلال و قابلیت های کدنویسی تمرکز دارد.

همانطور که گفتیم این هوش مصنوعی دارای بهترین قابلیت های ریاضی، کدنویسی و استدلال در نوع خود است که پایه ای محکم برای برنامه های کاربردی در امور مالی و تجزیه و تحلیل داده ها فراهم می کند.
این مدل در یک نمایش زنده، از GPT 4 در نوشتن خلاقانه، استدلال منطقی و درک تصویر بهتر عمل کرد و حتی در بازی King of Fighters آن را شکست داد!

هوش مصنوعی Sense Nova 5.0

از نظر قابلیت های زبانی و خلاقیت، توانایی های نوشتن خلاقانه، استدلال و خلاصه سازی Sense Nova 5.0 به طور قابل توجهی بهبود یافته است. با توجه به همان ورودی دانش، درک، خلاصه سازی و پرسش و پاسخ بهتری ارائه می دهد و پشتیبانی قوی برای برنامه های کاربردی ارائه می دهد.

مدل های دستگاه Sense Time با سرعت استنتاج فوق العاده و فرآیند های رمزگشایی کارآمد صنعت را رهبری می کنند.
این مدل ها با سرعت استنتاج بیش از توانایی خواندن انسان، عملکرد بی نظیری را در دستگاه های تلفن همراه، تبلت ها، عینک های واقعیت مجازی و خودرو های هوشمند ارائه می دهند.

Sense Nova همچنین به قابلیت های چندوجهی برتر در کاربرد محصول مجهز شده است. از تجزیه و درک تصویر با کیفیت بالا و همچنین تولید متن به تصویر پشتیبانی می کند. علاوه بر این، داده های پیچیده را در اسناد استخراج می کند و پاسخ به سوالات را خلاصه می کند، و دارای قابلیت تعامل چند وجهی قوی است.

درحال حاضر، درک گرافیکی و متنی پیشرو در جهان Sense Nova 5.0 بر اساس امتیاز کلی آن در MMBench (یک معیار معتبر چند وجهی)، رتبه اول را دارد. همچنین در سایر رتبه بندی های چند وجهی معروف مانند MathVista، AI2D و ChartQA به نمرات بالایی دست یافته است.

اگر به استفاده از هوش مصنوعی و ChatGPT علاقه دارید، هوش مصنوعی فارسی روبو مخصوص شماست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *